Të martën në Kosovë ndodhën 61 aksidente trafiku

Prishtinë | 14 Tet 2020 | 09:25 | Nga Ekonomia Online

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 62 aksidente trafiku, 25 prej tyre ishin me persona të lënduar kurse 37 raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale.

Në statistikat e përgjithshme të publikuar nga Policia e Kosovës, bëhet e ditur se janë shqiptuar 955 tiketa trafiku dhe 729 tiketa të shqiptuara në bazë të ligjit për pandeminë COVID-19.

Po ashtu, ditën e martë, Policia ka arrestuar 39 persona, 25 prej tyre janë dërguar në mbajtje kurse 2 në vuajtje të dënimit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme