Daut Haradinaj tek KF Rilindja: Klubet sportive i japin energji kryeqytetit, ato do të kenë rol të rëndësishëm në vendimmarrje

Prishtinë | 13 Tet 2021 | 16:39 | Nga Ekonomia Online

Kandidati për kryetar të kryeqytetit, Daut Haradinaj në vizitë tek klubi i kryeqytetit KF Rilindja ka thënë se gjatë mandatit të tij klubet sportive do të kenë mbështetje të parezervë nga komuna. 


Dyfishimi i buxhetit për klubet sportive dhe investimet në infrastrukturën sportiven do të jenë prioritet sipas Haradinajt. 
‘KF Rilindja dhe klubet e tjera i japin energji kryeqytetit, ato do të kenë hapësirën e tyre në vendimmarrje’, përfundoi ai. 


Postimi i plotë: 


Në mandatin tim qeverisës, klubet sportive do të kenë mbështetje të parezervë nga komuna. 


Dyfishimi i buxhetit për to dhe investimet në infrastrukturën sportive janë prioritet i ynë. 


KF Rilindja dhe klubet e tjera i japin energji kryeqytetit, ato do të kenë hapësirën e tyre në vendimmarrje. 
#eparaPrishtina#punamarë 


Të ngjashme