Faton Jakupi: Fshati Svircë bëhet me rrjet elektrik pas 19 viteve

Prishtinë | 13 Tet 2021 | 15:05 | Nga Ekonomia Online

Kandidati për kryetar të komunës së Kamenicës, Faton Jakupi ka theksuar se pas 19 viteve është vendosur rrjeti i energjisë elektrike, i cili do të furnizojë me energji elektrike fshatin Svircë.

Poashtu, Jakupi tha se është bërë edhe ndërtimi i shtëpisë muze të

Heroit të Kombit “Nuhi Berisha”, në fshatin Svircë.

Postimi i plotë:

Rrjeti i energjisë elektrike pas 19 viteve dhe ndërtimi i shtëpisë muze të

Heroit të Kombit “Nuhi Berisha”, në fshatin Svircë.

Bashkë dhe ndershëm!

121

Të ngjashme