Faton Jakupi zotohet për zhvillim e agro-turizmit në Kamenicë

Prishtinë | 11 Tet 2021 | 16:52 | Nga Ekonomia Online

Kandidati për kryetar të komunës së Kamenicës, Faton Jakupi ka vizituar plantacionin e mjedrave ‘Lisocka’ me pronar Besnik Huruglica.

Nga aty, Jakupi u zotua për zhvillim e agroturizmit në Kamencië.

Postimi i plotë:

Sot kam vizituar plantacionin e mjedrave ‘Lisocka’ me pronar Besnik Huruglica. Ai synon zhvillimin e agroturizmit. Në mandatin tim si kryetar do e mbështes Besnikun dhe gjithë ata që do të investojnë në zhvillimin e agroturzimit në komunën e Dardanës. Ne këtyre bzineseve do të ju mundësojmë marrjen e aseteve komunale për t’i shndërruar në pika grumbulluese.Bashkë dhe ndershëm!

✅

121

Të ngjashme