Kandidati për asamble i AAK-së në Podujevë publikon fakte të “avullimit” të votës

Prishtinë | 21 Tet 2021 | 21:11 | Nga Ekonomia Online

Kandidat i AAK-së për asamble në komunën e Podujevës, Sokrat Kika është ankar se i është bërë e padrejtë.

Përmes një shkrimi në Facebook, ai ka thënë se i janë “avulluar” 35 vota.

“Ne keto zgjedhje, une Sokrat Kika e kam mare besimin e 35 bashkëfshatarëve te mije te cilat ne ditën e votimit kanë figuruar ne listat e komisionereve. Mbas marrjes se frp-ve nuk figurojnë dhe shihet shume kjarte se 00 eshte permbi nr 35. Drejtesi te lutem vepro”, ka deklaruar ai.

Të ngjashme