Këta katër kryetarë komunash e vazhdojnë mandatin në raundin e parë

Prishtinë | 18 Tet 2021 | 08:22 | Nga Ekonomia Online

Vetëm katër kryetarë aktual të komunave kanë arritur ta sigurojnë fitoren në raundin e parë të zgjedhjeve, të mbajtura më 17 tetor

Agim Aliu i Ferizajit e ka rikonfirmuar besimin nga qytetarët dhe do të vazhdoj edhe një mandat tjetër.

Në Suharekë, Bali Muharremaj do të vazhdojë të jetë në krye të komunës.

Imri Ahmeti i LDK-së do të jetë edhe për një mandat në krye të komunës së Lipjanit.

Edhe Deçani do të vazhdojë të drejtohet nga Bashim Ramosaj i AAK-së.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme