Muharrem Nitaj: Smajl Latifi është ndryshe nga shumë politikanë të tjerë

Prishtinë | 10 Tet 2021 | 14:10 | Nga Ekonomia Online

Kryetari aktual dhe kandidati i AAK-së për Rahovecin, Smajl Latifi, gjat ditës së djeshme ka festuar ditëlindjen e 50-të.

Anëtari i AAK-së, Muharrem Nitaj, tha se Latifi është shumë ndryshe nga politikanë te tjerë.

“Smajl Latifi, është një emër i përveçëm në politikën shqiptare. Ndryshe nga shumë politikanë të tjerë. Njeri të cilit e ngjet fjala, sepse pas fjalës së dhënë e ka përmbushjen e saj. Është ndër të rrallët që të imponon, edhe me sinqeritetin e ndershmërinë, por edhe me thellësinë e mendimit që ka! E uroj me jetë të gjatë e për Komunën e Atdheun e tij, sot në ditëlindjen e tij!”

Të ngjashme