Muhaxheri: Gratë në PDK gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje

Prishtinë | 12 Tet 2021 | 17:43 | Nga Ekonomia Online

Bartësi i listës së asamblistëve të PDK-së n garën për Pejën, Arton Muhaxheri, tha se gratë gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje.

Gratë në PDK gjithmonë kanë pasur rol të rëndësishëm në vendimmarrje.

Lista e PDK-së qytetarëve të saj ju ka ofruar listën më të mirë, ku 40% prej tyre janë gra me kredibilitet, profesioniste dhe që e dojnë Pejën.

Gratë kandidate për asamble sonte morën mbështetjen edhe nga anëtarja e kryesisë në nivel qendror znj.Safete Hadergjonaj si dhe kryetarja e forumit të gruas në Pejë znj. Aferdita Lajçi.

pdk177

bashkëpërPejën

Të ngjashme