Sot numërohen votat me kusht

Prishtinë | 25 Tet 2021 | 07:47 | Nga Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot planifikon të numërojë votat me kusht dhe ato të personave me aftësi të kufizuara.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

“Gjatë ditës së sotme planifikojmë të bëhet numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta. Mediat dhe vëzhguesit do të njoftohen paraprakisht për orën e fillimit të numërimit”, ka deklaruar Elezi.

Ndryshe, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, të dielën mbrëma ka përfunduar numërimi i votave me postë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme