Tahiri: Në mandatin qeverisës do të ndërtojmë Ngrohtoren e Qytetit të Vushtrrisë, ulë koston për 40%

Prishtinë | 14 Tet 2021 | 13:48 | Nga Ekonomia Online

Kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të komunës së Vushtrrisë nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhafer Tahiri ka thënë se në programin qeverisës ka parashikuar ndërtimin e Ngrohtores së Qytetit të Vushtrrisë, duke e konsideruar ndër projektet më vitale për infrastrukturore.

Tahiri tha se ndërtimi i ngrohtores ul koston e ngrohjes per 40% gjithashtu ul ndotjen e ajrit.

Postimi i plotë:

Ngrohtorja e qytetit do të rregulloj jetën e përditshme për të gjithë qytetarët e Vushtrrisë.Ul koston e ngrohjes per 40% gjithashtu ul ndotjen e ajrit.#160 #LDK#Vushtrri

https://www.facebook.com/xhafertahiriofficial/videos/404965504612831

Të ngjashme