Tahiri përuron palestrën sportive në SHMU1

Prishtinë | 13 Tet 2021 | 19:25 | Nga Ekonomia Online

Kryetari aktual dhe kanidati për kryetar të komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka përuruar palestrën sportive në SHMU1.

Tahiri ka thënë se do të ndërtojnë edhe dy palestra tejra, te “Mustafë Venhari” dhe “Anton Zako Çajupi”.

Postimi i plotë:

Jam krenar që përuruam palestrën sportive në SHMU1

Palestra shkollore këtu shkolla është dhuratë për shumë kampionë e kampione që shkolla juaj i ka dhëne qytetit të Vushtrrisë në hendboll, volejboll edhe në sporet tjera.

Po kompletohet edhe palestra te SHMU 2 e në këtë mandat është kompletuar edhe palestra në Samadrexhë.

So të ndërtojmë edhe dy palestra tejra, te “Mustafë Venhari” dhe “Anton Zako Çajupi”.

#sports #vushtrri #gym

Të ngjashme