Tahiri viziton kompani të ndryshme në Vushtrri, zotohet se do ti mbështesë edhe në mandatin e ardhshëm

Prishtinë | 13 Tet 2021 | 11:43 | Nga Ekonomia Online

Kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka vizituar kompaninë Bau Mall dhe Gorenje që kanë hapur pikat e tyre në Vushtrri.

 Më këtë rast, Tahiri tha se kjo kompani e brende ndërkombëtare si Gorenje e LC Ëaikiki kanë ardhur këto 2 vite në Vushtrri, e që janë dëshmi e një qyteti që po zhvillohet.

Postimi i plotë:

Kam vizituar kompanitë Bau Mall dhe Gorenje që kanë hapur pikat e tyre në Vushtrri.

Kompani e brende ndërkombëtare si Gorenje e LC Ëaikiki kanë ardhur këto 2 vite në Vushtrri, e që janë dëshmi e një qyteti që po zhvillohet.

Vetëm Bau Mall, Gorenje e LC Ëaikiki kanë të punësuar mbi 55 punëtor, kryesisht gra.

Puna e mirë sjell rezultate të mira për të gjithë. Vazhdojmë bashkë + 4 për Vushtrrinë për të gjithë!

Të ngjashme