20 vjeçari sulmohet seksualisht nga një mashkull tjetër në një kafene në Vushtrri

Prishtinë | 01 Sht 2022 | 13:30 | Nga Ekonomia Online

Një mashkull dyshohet ta ketë ngacmuar seksualisht një mashkull tjetër 20 vjeçar në Vushtrri.

Rasti ka ndodhur mbrëmë pas mesnate ku viktima ka raportuar në polici se derisa po qëndronte në një kafene në rrugën ”Dëshmorët e Kombit”, i dyshuari i kishte treguar atij se ”ka marrë pjesë në një koncert të komunitetit LGBTI”, përcjell klankosova.tv.

Dhe siç shkruan sinjali, në bisedë e sipër, viktimës nga i dyshuari i është pasuar pyetja: ”A don me t’q**”.

Kjo ka bërë që viktima ta denoncojë rastin në polici, anise deri tani i dyshuari është në arrati.

Njësitet policore janë vënë në lëvizje për të gjetur të dyshuarin, të cilin e kanë ftuar që të paraqitet në stacion për intervistim.

Ndërkohë me urdhër të Prokurorit të Shtetit, rasti është iniciuar ”Ngacmim”.

Kurse posa të kapet i dyshuari, pritet të merren masa tjera ligjore nga autoritetet.

Të ngjashme