4 të arrestuar në operacionin e antidrogës në Mitrovicë, dyshohet se erdhi nga Shqipëria

Prishtinë | 20 Pri 2022 | 10:34 | Nga Ekonomia Online

Katër persona janë prangosur në operacionin e antidrogës sot në Mitrovicën e Jugut, për të cilin raportoi sot ekskluzivisht Gazeta Express.

Në mesin e të arrestuarve ka edhe shtetas të Shqipërisë si dhe dyshohet se droga erdhi nga Shqipëria, thonë burimet e Gazetës Express brenda Policisë së Kosovës.

Dyshohet se droga është sjellë me automjete nga Shqipëria, ku edhe një pjesë e drogës është gjetur në këto automjete, ndërsa pjesa tjetër është gjetur në një objekt në Mitrovicë.

Të ngjashme