Anulohet një gol në fund, mbyllet baras pjesa e parë në ndeshjen mes Belgjikës dhe Marokut

Prishtinë | 27 Nën 2022 | 14:55 | Nga Ekonomia Online

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Belgjikës dhe Marokut në Kupën e Botës “Katar 2022”.

45 minutat e parë në stadiumin “Al Thumama” përfunduan baras dhe pa gola, shkruan Gazeta Express.

Marokienët ia dolën të shënonin gol në fundin e kësaj pjese, por goli u anulua nga VAR-i për shkak të pozitës jashtë loje.

https://streamja.com/embed/v6P5M

Kujtojmë se kjo ndeshje është e vlefshme për raundin e dytë në Grupin F.

Të ngjashme