Armando Broja në mesin e lojtarëve më të shpejtë në botë

Prishtinë | 27 Jan 2023 | 09:10 | Nga Ekonomia Online

Sezoni aktual nuk i ka sjell shumë fat Armando Brojës.

Lendimet e kanë lënë shpesh herë larg “aksionit” reprezentuesin e Shqipërisë.

Portali i njohur “Discover Top Speed”, e cilëson Brojën si një nga 30 lojtarëve më të shpejtë në botë.

21-vjeçari renditen në vendin e 18-ë, me një mesatare prej 35.3 kilometrash për orë, duke lënë pas edhe lojtarë si Hakimi e Hudson-Odoi.

Vendin e parë në këtë renditje e mban Sven Botman, i cili ka një mesatare prej 39.21 kilometrash për orë, teksa ndiqet nga Darwin Nunez dhe Kylian Mbappe.

Të ngjashme