Arrestohet boksieri shqiptar, kapet me drogë në vlerë prej 174 milionë dollarësh

Prishtinë | 21 Jan 2020 | 16:02 | Nga Ekonomia Online

Boksieri me origjinë shiptare, David Cufaj, është arrestuar në Peru, për trafik droge.

27-vjeçari është arrestuar në Peru në 17 janar, teksa iu sekuestrua një ssai droge e cila kapte vlerën e 174 milionë dollarëve. Droga ishte e paketuar mirë dhe si destinacion kishte Belgjikën, por që nuk mbërriti kurrë. Pasi u arrestua nga policia, Cufaj është dënuar me 17 vitë burg.

David Cufaj është me origjinë nga Kosova, dhe I rritur në Sarajevë. 27-vjeçari shpesh praktikonte boksin, të cilit i dha fund para pak vitesh, për të kaluar në Holandë, dhe më pas në Peru ku u arrestua tashmë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme