Arsyet pse duhet t’i hani farat e kungullit

Prishtinë | 01 Mar 2019 | 14:11 | Nga Ekonomia Online

Farat e kungullit janë farat më të shëndetshme që mund t’i konsumoni. Ato janë të pasura me magnez, mangan, protein dhe zink që ndihmon shëndetin tuaj në shumë drejtime.

Lexoni më spohtë disa nga përfitimet shëndetësore që do të keni nëse konsumoni rregullisht farat e kungullit.

Janë të pasura me magnez dhe minerale të tjera

Kanë shumë antioksidantë

Përmbajnë yndyrna të mira

Kontrollojnë nivelin e sheqerit në gjak

Përmirësojnë sistemin imunitar

Përmirësojnë kualitetin e spermës

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme