Berisha: Kosharja i hapi rrugë pavarësisë së shtetit të Kosovës

Prishtinë | 04 Pri 2024 | 12:01 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Hisen Berisha nga Grupi Parlamentarë i Partisë Demokratike të Kosovës ka uruar përvjetorin jubilarë të Betejës së Koshares.

Berisha në seancën solemne në Kuvendin e Kosovës tha se Kosharja i dha një dimension të sigurtë fitores së lirisë ndaj siç tha ai, krimit të barbarisë serbe mbi popullin shqiptar.

“Në emrin tim dhe deputetëve të Grupit Parlamentarë të PDK-së, lidershipit të saj prezent dhe atyre që janë në Hagë për ta mbrojtur pastërtinë e luftës dhe shtetit tonë Republikën e Kosovës, të i’u urojë sot në përvjetorin jubilar të Betejës së lavdishme në Koshare. Koshares që i dha një dimension të sigurtë fitores së lirisë ndaj krimit shtetëror dhe barbarisë serbe mbi shqiptarët, për t’i hapur rrugën pavarësisë së shtetin tonë Kosovës. Koshares që e mposhti atë ushtrinë hyjnore siç e cilësonte regjimi i Millosheviqit duke ia marrë që në sulmin e parë kazermën ushtarake në Koshare, për të vazhduar me luftimet në Qafë të Morinës”, tha deputeti i PDK-së në foltoren e Kuvendit.

Të ngjashme