Berlusconi vendos rregulla të rrepta për lojtarët e Monza

Prishtinë | 06 Tet 2018 | 10:56 | Nga Ekonomia Online
Silvio Berlusconi është rikthyer në futbollin italian.
Ish pronari dhe presidenti i Milanit sapo ka blerë skuadrën e Monza, e cila aktualisht luan në Serine C.

Në ditët e para në krye të kësaj skuadre, Berlusconi është marrë me punën organizative të skuadrës.

Ai po ashtu ka vendosur edhe një standard për lojtarët, se si duhet të sillen e të duken.

“Lojtarët e Monzes duhet të jenë shembull për të tjerët. Duhet të kenë flokët në rregull, të mos kenë tatuazhe dhe mjekër. T’u kërkojnë falje kundërshtareve nëse bëjnë faull në fushë”, ka deklaruar Berlusconi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme