Dua Lipa përkrah komunitetin LGBT+ në Kosovë

Prishtinë | 03 Qer 2024 | 15:54 | Nga Ekonomia Online

Këngëtarja shqiptare, me famë botërore, Dua Lipa, ka shprehur mbështetjen e saj për komunitetin LGBT+ në Kosovë në nisjen e Javës së Krenarisë.

Kjo javë është një ngjarje e rëndësishme për të festuar dhe përkrahur të drejtat dhe liritë e komunitetit LGBT+ në vend.

“Urime Muajin e Krenarisë Kosovë”, shkroi ajo në një ripostim në llogarinë e saj të Instagramit, ku ndau me ndjekësit rrëfimet e katër artistëve ‘queer’ në vendin tonë.

Të ngjashme