Gjendet helikopteri rus që u rrëzua në Norvegji

Prishtinë | 29 Tet 2017 | 13:54 | Nga

Janë gjetur mbetjet e helikopterit rus “Mi-8” i cili u zhduk pranë arkipelagut Svalbard në Norvegji që prej 26 tetorit, Qendra e Shpëtimit e Norvegjisë.

Mbetjet janë gjetur në një thellësi prej 209 metrave pranë bregdetit norvegjez, transmeton Express.

Tetë rusë – pesë anëtarë të ekuipazhit dhe tre udhëtarë – besohet se kanë vdekur.

Kërkimi për ta vazhdon.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme