Ilaçi natyral që bën mrekulli për tensionin

Prishtinë | 14 Shk 2023 | 22:30 | Nga

Nëse ka një grup njerëzish që janë të njohur në mbarë botën për stilin e jetës së tyre të rreptë dhe të modës së vjetër, ky është populli Amish.

Ata refuzojnë të përdorin teknologjinë moderne dhe ilaçet moderne farmaceutike. Ata kanë ilaçet natyrale për trajtimin e shumë problemeve të ndryshme shëndetësore dhe nuk shpenzojnë para për ilaçet e tensionit të lartë të gjakut dhe kolesterolin.

Me ndihmën e këtij ilaçi të thjeshtë ju do të keni mundësi të reduktoni tensionin e lartë dhe nivelet e larta të kolesterolit vetëm në pak ditë.

Përbërësit:
1 thelpi hudhër
1 copë xhenxhefil
1 lugë gjelle mjaltë
1 lugë gjelle uthull molle
1 lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:
Shtojini të gjithë përbërësit në një blender dhe lërini të përzihen për disa sekonda.
Tranferojeni përzierjen në një enë qelqi dhe ruajeni në frigorifer për rreth 5 ditë.

Konsumoni nga ky ilaç dy herë në ditë, një lugë gjelle në mëngjes me stomakun bosh dhe një lugë gjelle para ngrënies së darkës.

Rezultatet do të jenë të dukshme pas tri ditësh dhe ju do të habiteni nga mënyra se si e stabilizon ai presionin e gjakut dhe kolesterolin

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme