Projektligji për Trustin kalon në Komisionin për Buxhet, dy deputetë të VV-së “ndihmojnë” duke abstenuar

Prishtinë | 07 Dhj 2022 | 14:18 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere me katër vota për, tre kundër dhe dy abstenime e kanë përkrahur Projektligjin për tërheqjen e mjeteve nga Trusti Pensional, raporton Ekonomia Online.

Deputetët e PDK-së, Ferat Shala dhe Mërgim Lushtaku, deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, kanë votuar pro. Kundër ishin Armend Muja, Jeta Statovci Enver Haliti nga VV-ja.

Ndërsa dy deputetët e tjerë të VV-së, Visar Korenica dhe Eman Rrahmani, kanë abstenuar, duke e ndihmuar kështu miratimin.

Si i tillë, ky Projektligj shkon në seancë për votim.

LEXONI EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme