Ricky Martin u shfaq me shumë stil në ‘Latin American Music Awards’

Prishtinë | 17 Pri 2021 | 11:27 | Nga Ekonomia Online

Ai ishte një nga shumë yjet që performoi në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve, Latin American Music Awards 2021.

Këngëtari i hitit “Livin ‘La Vida Loca”, 49 vjeç, arriti me stil në ceremoninë e cila u mbajt të Sunrise, Florida të enjten, shkruan DailyMail.

Ricky ishte veshur me një pallto të bardhë, pantallona blu dhe një këmishë të hapur paksa te pjesa e gjoksit.

Duke mos treguar ndonjë shqetësim para performancës, krijuesi i hiteve dukej i qetë ndërsa pozonte në tapetin e kuq.

Juanes, Maluma, Pitbull, Anitta dhe Carrie Underwood ishin gjithashtu disa nga artistët e tjerë që interpretuan këtë mbrëmje.

Ricky u shndërrua në një yll ndërkombëtar në vitin 1999 me hitin “Livin ‘La Vida Loca” dhe ka vazhduar të lëshojë muzikë që nga ajo kohë.

Krijuesi i shumë hiteve tha se EP-ja e tij, “Pausa” në maj të vitit 2020, e ndihmoi atë të gjente ekuilibrin mes pandemisë.

“Ky mini-album me të vërtetë u bë ilaçi im në një moment të caktuar sepse, të them të drejtën, unë isha vërtet i shqetësuar”, tha ai për Revistën People.

“Pasiguria për të mos ditur se çfarë do të ndodhte, duhet të anulja një turne. Dhe njerëzit më thoshin: ‘Ricky, ti kurrë nuk do të jesh në gjendje të kthehesh përsëri në skenë’.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme