Kusari-Lila për seancën e përbashkët Kosovë-Shqipëri: Pamja më e bukur në botë

Prishtinë | 27 Nën 2022 | 11:38 | Nga Ekonomia Online

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila mbajti fjalimin e saj në seancën e përbashkët të Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë,

Ajo u shpreh se deputetët e të dyja kuvendeve, krijonin një pamje, siç tha ajo ‘impozante’.

Kusari-Lila tha se ajo ishte “pamja më e bukur në botë”, përcjell Klankosova.tv.

“Një pamje impozante, pamja më e bukur në botë. Kolegët e mi deri më tani nuk treguan  peshën e emocionit të ndjejmë ne nga Kosova që kemi ardhur për të mbajtur fjalim nga foltorja e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë”, u shpreh ajo.

Të ngjashme