Ministri izraelit thotë se pas armëpushimit veprimet e Izraelit do të jenë më të mëdha

Prishtinë | 27 Nën 2023 | 19:42 | Nga Ekonomia Online

Ministri izraelit i mbrojtjes, Yoav Gallant u tha ushtarëve që të prisnin një Hamas të pushuar dhe të gjallëruar kur të rifillonin luftimet.

“Do të takoni diçka që është pak më e përgatitur, kështu që ata do të takojnë fillimisht bombat e forcave ajrore, dhe më pas predhat e tankeve dhe artilerisë, dhe putrat e D9, dhe në fund gjuajtja e luftëtarëve të këmbësorisë”, tha ai.

Gallant, këto fjalë i tha ushtarëve të Izraelit në takimin që kishte pak më parë me ta, raporton Al Jazeera, transmeton Klankosova.tv.

Të ngjashme