Ambasadori Heldt: Urime ditëlindjen Kosovë – Gjermania do të vazhdojë të ecë me ju

Prishtinë | 17 Shk 2019 | 11:53 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka uruar qytetarët e Kosovës për 11 vjetorin e Pavarësisë.

Ai ka thënë se Gjermania do ta mbështesë Kosovën gjatë rrugëtimit të saj.

“Mirëmëngjesi dhe urime ditëlindjen Kosovë. Qielli i kaltër përmbi Prishtinë, gjatë zhvillimit të ceremonive. Populli i Kosovës ka kaluar nëpër një rrugë të gjatë dhe ka ende për të kaluar. Gjermania është me ju dhe do të vazhdojë të ecë së bashku me ju”.

Më poshtë mund ta gjeni statusin e plotë të Ambasadorit gjerman në Facebook.

Happy 11th Independence Day to the Republic of #Kosovo! Congratulations to all Kosovars! ??https://twitter.com/GermanAmbKOS

Posted by German Embassy Pristina on Sunday, February 17, 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme