Kuvendi e vazhdon sot seancën, mban edhe një tjetër të rregullt

Prishtinë | 04 Gus 2022 | 07:39 | Nga Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë mbajtjen e seancës për pikat e mbetura.

Seanca starton në ora 09:30.

E përpos kësaj rezolute, Kuvendi të enjten nuk ka e ka përfunduar as një pikë tjetër të rendit.

Ndërkaq, sot pos vazhdimit të kësaj seanca pritet të mbahet edhe seanca e fundit para se deputetët të shkojnë në pushime veriore.

Kjo seancë fillon në ora dhe rend dite është interpelanca me ministrin e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, për çështjen: “Ligji i zyrtarëve publikë”, Shqyrtimi i dytë i Projektligjit për Qeverinë etj.

Të ngjashme