Prindërit nga Gjakova ia vendosin vajzës emrin Ukraina

Prishtinë | 04 Qer 2022 | 15:52 | Nga Ekonomia Online

Një çift nga Gjakova ka vendosur që vajzës së tyre t’ia lënë emrin Ukraina.

Një vajzë e lindur në spitalin special për gjinekologji në Gjakovë, është pagëzuar me emrin Ukraina, shkruan Gazeta Shneta

Prindërit ia kanë vendosur këtë emër vajzës për shkak të luftës që po zhvillohet në mes të Ukrainës dhe Rusisë.

Në këtë klinikë përveç Ukrainës, kanë ardhë në jetë edhe fëmijë të tjerë të cilët janë quajtur Lurn, Amin, Joni dhe Ami.

Të ngjashme