Qeveria vendos për shpronësimet në projektin e Kompleksit “Masakra e Reçakut”

Prishtinë | 10 Kor 2024 | 15:37 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka votuar pro shpronësimit të pronave që duhen për projektin për Kompleksin Memorial “Masakra e Reçakut”.

Të gjithë pjesëtarët e kabinetit të ekzekutivit votuan pro kësaj pike të rendit të ditës, e cila u prezantua nga Ministri i Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor.

“Shqyrtimi i Propozim-vendimit Preliminar për shpronësimin për interes publik të pronave të paluajtshme të cilat preken nga realizimi i Projektit: Konsrevimit, Restaurimi dhe Ndërtimi i Kompleksit Memorial “Masakra e Reçakut”, ishte pika e prezantuar nga Aliu.

Të ngjashme