Reshje bore të premten në Kosovë

Prishtinë | 27 Jan 2023 | 08:05 | Nga Ekonomia Online

Të premten në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë celsius.

“Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-9 m/s”, thuhet në njoftimin e IHK-së.

Të ngjashme