Sony prezanton një PlayStation 4 të ri

Prishtinë | 22 Kor 2018 | 16:00 | Nga

Sony po bën gjithçka për të promovuar video-lojërat e reja të tij, madje po ndërron edhe pamjen e konsolave për këtë.

Sony ka prezantuar në “Comic-Con 2018” një PlayStation 4 dhe PlayStation 4 Pro të ri, të frymëzuar nga video-loja Spider-Man,që do të dalë në treg në muajin shtator të këtij viti.

Konsola e re do të ketë ngjyrë të kuqe, me logon e “Njeriut Merimangë”. Edhe dorezat DualShock 4 janë të kuqe, ndërsa do të jetë “version i limituar”.

Ky PlayStation i ri do të ketë 1 TB hapësirë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme