Dy futbollistë pozitiv me COVID-19 te Roma

Prishtinë | 20 Nën 2021 | 14:34 | Nga Ekonomia Online

Skuadra e Romës është tronditur nga lajmi që ka marrë së fundmi.

Sipas “Sky Sport” 2 lojtarë të Romës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Përgjigjja e testeve të kryera ka konfirmuar edhe infektimin e futbollistëve të “verdh e kuqve”.

Nuk bëhen të ditur se cilët janë dy futbollistët e prekur por ajo që “Gazzeta Della Sport” raporton është se të dy futbollistët janë të vaksinuar.

Për trajnerin e Romës, Jose Mourinho, telashet vazhdojnë dhe nuk dinë të ndalur dhe në ndeshjen e kundër Genoas ditën e nesërme, e vlefshme për javën e 13 të Seria A, i duhet të bëjë llogaritë pa dy lojtarë të rëndësishëm.

Të ngjashme