Tahiri: Nuk duhet të heqim dorë për ta bërë shtetin, për ta forcuar subjektivitetin ndërkombëtar

Prishtinë | 30 Maj 2024 | 21:05 | Nga Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka marrë pjesë në takimin e Komitetit për Politikë dhe Demokraci të Këshillit të Evropës që po mbahet në Oslo të Norvegjisë.

Tahiri ka thënë se sistemi politik të cilin e ka ndërtuar Kosova tash e sa vjet, është më i avancuar se i disa shteteve të BE-së.

“E them me përgjegjësi të plotë se sistemi politik të cilin e ka ndërtuar Kosova, tash e shumë vite, është më i avancuar se i disa shteteve anëtare këtu, dhe për këtë nuk duhet te heqim dorë”, ka thënë Tahiri.

Të ngjashme