Të mirat e lulelakrës, lufton edhe kancerin

Prishtinë | 31 Jan 2023 | 23:25 | Nga Ekonomia Online

Lulelakra është ndër perimet që sugjerohet më së shumti për të qenë të shëndetshëm, pasi ndihmon në reduktimin e sëmundjeve të ndryshme.

Ekspertja Anju Sood ka treguar se cfarë parandalon kur përfshihet në dietë:

1. Parandalon dhe ndihmon në luftën ndaj kancerit

2. Ka vitamina që parandalojnë kolesterolin të rrisë nivelin e sheqerit

3. Ka minerale të shumta që janë të shëndetshme për organizmin e njeriut

4. Përmbajtja e madhe e fibrave ndihmon në procesin e tretjes

5. Ndihmon në zhvillimin e kujtesës së trurit

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme