Vitia: Në këtë ditë, le të mësojmë të pranojmë gjitha të mirat dhe sakrificat me zemrën hapur

Prishtinë | 10 Pri 2024 | 15:02 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë festën e Fitër Bajramit.

Vitia në postimin e tij në Facebook, ka shkruar se pas sakrificës vjen gëzimi.

“Urimet për Fitër Bajramin janë ftesa për të dashur të mirën dhe të vështirën më shumë se të lehtën.

Në këtë ditë, le të mësojmë të pranojmë të gjitha të mirat dhe sakrificat me zemrën hapur.

Qoftë kjo ditë e mbushur plotë gëzim e hare pranë më të dashurve tuaj!

Me fat Fitër Bajrami!”, shkroi Vitia.

Të ngjashme