121 raste aktive me COVID-19

Prishtinë | 29 Mar 2023 | 09:28 | Nga Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se aktualisht në Kosovë janë 121 raste aktive me COVID-19.

Dje, nga 99 testime kanë rezultuar pozitiv me koronavirus gjithsej 18 qytetarë, teksa dy persona kanë vdekur, raporton teve1.info

Po ashtu gjatë 24 orëve janë hospitalizuar 18 persona dhe janë shëruar 7 të tjerë.

Të ngjashme