Abdixhiku te familja Rugova me rastin e ditëlindjes së ish-presidentit, veçon tortën e preferuar të themeluesit të LDK-së

Prishtinë | 02 Dhj 2023 | 14:35 | Nga Ekonomia Online

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, bashkë me familjen e tij e zyrtarë të tjerë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë vizituar familjen e ish-presidentit Ibrahim Rugova me rastin e ditëlindjes, shkruan Express.

Abdixhiku ka thënë se zonja e shtëpisë Fana Rugova iu kishte përgatitur ëmbëlsirën “Tiramisu”, atë që e kishte pasur të preferuar edhe ish-presidenti Rugova e të cilën e kishin shijuar për herë të parë në Romë.

Bashkë me Abdixhikun dhe zyrtarët e tjerë në këtë vizitë kanë qenë edhe gjenerata e parë e Shkollës Politike të LDK-së që ka marrë emrin “Ibrahim Rugova”

“Ata nga afër panë vet historinë. Atë që bëri lirinë, shtetësinë e vet demokracinë. Kjo histori na qëndron sot jo vetëm si rikujtim i madhështisë, por edhe si detyrim i rrugëtimit tonë përpara. Presidenti ka vetëm ditëlindje!Prandaj gjithë rugovistëve, urime kjo datë e ditë!”, ka shkruar Abdixhiku.

Të ngjashme