Arsenal në krizë pret Chelsean në Emirates sonte

Prishtinë | 26 Dhj 2020 | 18:02 | Nga Ekonomia Online

Skuadra e Arsenalit e pret sonte në Emirates Club skuadrën e Chelsea në Stamford Bridge

Arsenali është në një krizë të thellë ku për afër 40 ditë nuk di për fitore në Premier Ligë.

Sonte ata presin në një ndeshje në Premier Ligë skuadrën e Chelseat të cilët po ashtu kanë pasur formë të luhatshme por nuk janë në një krizë sikurse Arsenali.

Xhaka ka startuar sot nga fillimi për Arsenalin duke u kthyer nga suspendimi, por sot nuk ka startuar Aubameyang i cili është i lënduar dhe në vend të tij ka startuar Martinelli që është shoqëruar në sulm me Sakan dhe Lacazette.

Kurse për Chelsean ka startuar nga minuta e parë Pulisic, Werner dhe Abraham.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme