Aubameyang dënohet me 100 mijë euro

Prishtinë | 06 Pri 2017 | 15:43 | Nga

Borussia Dortmund ka dënuar me 100 mijë euro sulmuesin e vet, Pierre Emerick-Aubameyang.

Sulmuesit Pierre Emerick Aubameyang i ka kushtuar shtrenjtë festimi i golit me maskë ndaj Hamburgut.

Kjo pasi ai është dënuar nga skuadra e tij me 100 mijë euro dhe ky veprim vlerësohet si i pa tolerueshëm.

“Aubameyang nuk i ka kuptuar pasojat e këtij akti. Kjo është diçka e patolerueshëm dhe ne e kemi diskutuar seriozisht”, ka thënë Drejtori Sportiv i Dortmundit, Michael Zorc.

Të ngjashme