Bayerni përforcohet me Marc Rocan

Prishtinë | 04 Tet 2020 | 18:47 | Nga Ekonomia Online

Bayerni ka konfirmuar se ka transferuar nga Espanyoli mesfushorin defansiv, Marc Roca.

23 vjeçari ka nënshkruar me gjigantin bavarez kontratë deri në vitin 2025, transmeton KOHA.

“Jam shumë i lumtur, kjo është një ëndërr e bërë realitet për mua. Mendoj se Bayerni është klubi më i mirë në botë dhe ka një traditë të gjatë. Po shikoj përpara që të bartë ngjyrat e këtij klubi”, ka thënë Roca.

Roca ka bërë 121 paraqitje me Espanyolin, duke shënuar tri gola. Në verën e vitit 2019 ai ka arritur të fitojë Kampionatin Evropian me Spanjën U21.

Te Bayerni ai do të bartë fanellën me numër 22.

Të ngjashme