Bideni i uron fitoren presidentes së re të Meksikës

Prishtinë | 04 Qer 2024 | 17:33 | Nga Ekonomia Online

Presidenti amerikan Joe Biden, uroi Claudia Sheinbaum për fitoren e saj historike presidenciale si gruaja e parë e Meksikës që drejton qeverinë e vendit.

“Mezi pres të punoj ngushtë me presidentin e zgjedhur Sheinbaum në frymën e partneritetit dhe miqësisë që pasqyron lidhjet e qëndrueshme midis dy vendeve tona,” tha ai në një deklaratë të hënën.

“Shpreha angazhimin tonë për të avancuar vlerat dhe interesat e të dy kombeve tona në dobi të popujve tanë”, shtoi Biden, raporton CNN.

Të ngjashme