Bie platforma “superpuna”, duket nga interesimi i madh

Prishtinë | 06 Shk 2023 | 15:03 | Nga Ekonomia Online

Websajti i platformës superpuna (https://superpuna.rks-gov.net), duket se nuk ka mundur të përballojë interesimin e madh të atyre që kërkojnë ose ofrojnë punë.

Pak orë pasi u lansua nga kryeministri Albin Kurti dhe ministri Hekuran Murati, faqja nuk hapet.

“Na vjen keq, faqja që po kërkoni aktualisht nuk është në dispozicion”, shkruan në anglisht, nëse provoni ta vizitoni faqen, sikur shihet dhe në “screen shot”-in e kapur nga Ekonomia Online.

LEXO EDHE:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme