Bosi i drogës në Serbi: Vuçiqit dhe partisë SNS nga fansat e mi i sjelli 30 mijë vota

Prishtinë | 18 Maj 2023 | 11:14 | Nga Ekonomia Online

Narkodilleri dhe personi që ka kaluar gjysmën e jetës së tij në burgje, Kristijan Golluboviq ka thënë se nga “fansat e tij” i sjell 30 mijë vota për Aleksandar Vuçiqin, përkatësisht për Partinë Progresiste Serbe (SNS), që drejtohet nga presidenti serb.

Ai në një televizion serb ka theksuar se fansat e tij janë të moshës 18 deri 25 vjeç.

“Në skenën politike të Serbisë, besoj se SNS-ja është gjëja e duhur për të gjithë. Asgjë nuk ka ndryshuar. Tani po e them publikisht, tashmë po mbledh rreth 20-30 mijë vota fansa të mi që janë nga mosha 18 deri në 25 vjeç”, është shprehur Golluboviq në një emision.

Të ngjashme