Dani Alves arrestohet nga policia spanjolle pas sulmit seksual ndaj një gruaje

Prishtinë | 20 Jan 2023 | 17:39 | Nga Ekonomia Online

Legjenda braziliane, Dani Alves është arrestuar nga policia në Barcelonë dhe është dërguar në gjykatë për t’u marrë në pyetje pasi u akuzua për sulm seksual ndaj një gruaje në një klub nate të qytetit.

Policët spanjollë e ndaluan futbollistin pasi ai u mor në pyetje pas ankesës zyrtare të gruas në fjalë.

Ish-mbrojtësi i Barcelonës u dërgua në një stacion policie në lagjen Les Corts për të dhënë një deklaratë zyrtare mbi rastin.

Ai pranoi se kishte qenë në klubin ikonik të natës të qytetit Sutton në fund të muajit të kaluar kur ndodhi krimi i dyshuar seksual.

Por, ai protestoi për pafajësinë e tij në një intervistë televizive spanjolle pasi një gjykatë konfirmoi se kishte hapur një hetim zyrtar.

“Unë nuk e di se kush është kjo zonjë. Nuk ia di emrin, nuk e njoh, nuk e kam parë kurrë në jetën time”, ka thënë Alves.

39-vjeçari, i cili u bë braziliani më i vjetër që luajti në një Kupë të Botës muajin e kaluar, kishte rregulluar intervistën e tij në polici përmes avokatëve, raportuan mediat lokale.

Raportet thanë gjithashtu se ai do të arrestohej dhe do t’i merreshin shenjat e gishtave si pjesë e një procedure rutinë përpara se të merrej në pyetje dhe të dërgohej në gjykatë për të hetuar sulmin e dyshuar seksual.

“Një burrë i akuzuar për një sulm të pahijshëm në një klub nate në Barcelonë në fund të vitit të kaluar është arrestuar. Ai tani është dërguar në gjykatë pasi ka bërë një deklaratë në polici”, ka thënë një zëdhënës i policisë rajonale.

Të ngjashme