Disa të lënduar nga të shtënat në një shkollë në Finlandë

Prishtinë | 02 Pri 2024 | 09:42 | Nga Ekonomia Online

Një incident me të shtëna armësh është raportuar në një shkollë në Vantaa të Finlandës, ka njoftuar policia finlandeze përmes një njoftimi.

Numri i të lënduarve deri më tani nuk dihet, raporton RTE.

Sipas policisë një I dyshuar për të shtënat është arrestuar. Forcat e rendit u kanë bërë thirrje qytetarëve që të rrinë larg zonës ku ka pasur të shtëna dhe të mos i hapin dyert për persona të panjohur.

Të ngjashme