Dy gola të Asllanit në fitoren e Milanit

Prishtinë | 19 Maj 2024 | 11:24 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesja shqiptare që përfaqëson Suedinë, Asllani i shënoi dy golat e parë për Milanin në minutën e katërt dhe të 21-të.

Golin e tretë për Milanin e shënoi Gloria Marinelli në minutën e 94-të.

Për Sampdorian golin e vetëm në ndeshje e shënoi mbrojtësja Cecilia Re në minutën e 74-të. Asllani luajti 87-të minuta në fitoren e Milanit.

Sampdoria ka 28 pikë dhe renditet në vendin e tetë me 28 pikë kurse Milani është në vend të gjashtë me 41 pikë.

Të ngjashme