Europa League: Xhaka dhe Gjimshiti në kërkim të gjysmëfinales

Prishtinë | 18 Pri 2024 | 15:12 | Nga Ekonomia Online

Sonte adhuruesit e futbollit do të kenë mundësi ta shijojnë garën e dytë më të rëndësishme në Evropë, atë të Europa League.

Në kërkim të gjysmëfinales me ekipet e tyre janë edhe dy futbollistët me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka me Bayer Leverkusenin dhe Berat Gjimshiti me Atalantan.

Ndeshjet nisin nga ora 21:00.

Derisa kalimin më të afërt në gjysmëfinale e kanë Bayer Leverkuseni që e mposhti West Hamin në ndeshjen e parë me rezultat 2:0, Atalanta që fitoi me rezultat bindës 0:3 si mysafir i Liverpoolit, Roma që fitoi minimalisht në “San Siro” kundër Milanit dhe Benfica e cila fitoi 2:1 ndaj Marseilles.

Sonte mbetet të shihet se cilat do të jenë katër ekipet që do ta prekin këtë fazë.

Të ngjashme