FT dhe PB publikon librin mbi demokracinë, Osmani: Ta mbrojmë dhe ta promovojmë tutje

Prishtinë | 02 Kor 2024 | 17:11 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka njoftuar se Financial Times dhe Profile Books ka publikuar sot librin mbi demokracinë.

Përmes një postimi në Facebook, Osmani ka njoftuar se ka pasur nderin që bashkë me kryeministren estoneze Kaja Kallas dhe gra të tjera lidere nga fusha të ndryshme, ta ndajmë perspektivën e tyre mbi rëndësinë jetike, raporton Ekonomia Online.

Sipas saj, këto përspektiva e promovojnë tutje demokracinë.

Të ngjashme